Nákup je počátek strategické cesty

Během své dosavadní profesní kariéry v oblasti nákupu jsem se setkal se spoustou majitelů firem, finančních a obchodních ředitelů, kteří měli perfektní vizi, jasné plány, vysoké cíle a věděli, jak být obchodně úspěšní. I přesto jsem ale měl a vlastně stále mám pocit, že opomínají fakt, že i oni jsou cílem jiných společností. Neuvědomují si onu pravdu, že strategická cesta začíná na vlastních vstupních nákladech a je nutné o nich vědět proč jsou a co se s nimi bude dít v čase. Držím se filozofie, že znalost svých vstupních nákladů je počátek strategické cesty každé společnosti a napomáhá k její celkové stabilitě.

 

Založení společnosti

Proto byla založena společnost Nákupní servis s. r. o., jejímž hlavním posláním je poskytovat komplexní služby v oblasti firemního nákupu. Pomáhat společnostem s optimalizací jejich vstupních nákladů a tím zlepšit jejich vlastní podnikání. Občas se zdá, že některé firmy zapomínají na to, že současná doba hojnosti nebude trvat věčně a že co a jak nakoupím dnes a jak se připravím do budoucna může v době „krize“ silně ovlivnit další strategii společnosti. Jak se všeobecně říká, doba přeje připraveným.

 

Dveře

 

Pomáháme nakupovat

Je až s podivem, kolik lidí si myslí, že umí nakupovat. Je ale firemní nákup se všemi jeho principy a postupy to samé, jako když si jdu koupit něco pro sebe? Samozřejmě, že existuje rozdíl. Když nakupuji něco pro sebe či své blízké, často při nákupu zapojuji srdce a emoce. Nakupuji-li pro firmu, řídím se jasně definovanými potřebami, požadavky či rozpočtem. Firemní nákup není o emocích, ale o profesionalitě.

Je třeba si uvědomit univerzální pravdu. To, co se na počátku zdálo jako výhodně vynaložená investice, se může postupem času ukázat jako naprosto zbytečné čí nevýhodné. Proto je nutné takovým situacím předcházet a vědět o každé vydané koruně. Dobře zvládnutý management nákupu a vstupních nákladů vede k lepšímu podnikatelskému úspěchu.

V naší společnosti věříme, že kontrola a management vstupních nákladů musí být základním stavebním kamenem každé, byť sebemenší společnosti. Nákupní servis je tu od toho, aby svým klientům pomáhal a tím i zlepšoval jejich prosperitu.

 

Karel Kuklík